Betlehemské svetlo 2019

betlehemske svetlo vlaky 17
ZDROJ: skaut.sk

V sobotu 21. decembra 2019 sa od skorého rána rozbehnú vlaky so skautskými posádkami, ktoré budú šíriť Betlehemské svetlo po Slovensku. V priebehu dňa ho doručia po takmer 30 hlavných i vedľajších železničných tratiach do viac ako 300 miest a obcí od západu po východ a od juhu až po sever. Postupne na celom území Slovenska budú v jednotlivých mestách zažínať svetielka ako články reťaze, aby krátko pred polnocou vytvorili Reťaz svetla a symbolicky tak spojili celé Slovensko.

V sobotu 21.12.2019 bude roznášať svetlo skautský oddiel Erebor. Preto ak by chcel ísť niekto z iného oddielu roznášať Betlehemské svetlo vlakmi, nech konaktuje oddielového vodcu Ereboru – Filozofa.

Kedy príde do BS Betlehemské svetlo?

V sobotu 21.12.2019 o 15:52 na vlakovú stanicu

Betlehemské svetlo v kostoloch

SnímkaBetlehemské svetlo mesto
Roznášanie Betlehemského svetla v Banskej Štiavnici, Štiavnických Baniach (+ Dekýš)

V nedeľu 22.12.2019 donesieme Betlehemské svetlo do kostolov na všetky omše aj do okolitých dedín.

Svetlo na Vianoce

Roznášanie Betlehemského svetla po Banskej Štiavnici si rozdelíme už aj medzi vĺčatá, včielky, rangerov a roverov.

Kedy a kde budeme stáť s Betlehemským svetlom si môžte prečítať na obrázku (pre zväčšenie naň kliknite).

Všetky informácie o roznášaní Betlehemského svetla nájdete na sránke skaut.sk

oddielový vodca – Matej „Filo“ Dudák
mato.dudak@gmail.com
mobil:

Pre rangerov a roverov odporúčame akciu Betlehemské svetlo so sv. Františkom

Betlehemské svetlo so sv. Františkom