Betlehemské svetlo 2019

V sobotu 21. decembra 2019 sa od skorého rána rozbehnú vlaky so skautskými posádkami, ktoré budú šíriť Betlehemské svetlo po Slovensku. V priebehu dňa ho doručia po takmer 30 hlavných i vedľajších železničných tratiach do viac ako 300 miest a obcí od západu po východ a od juhu až po sever. Postupne na celom území Slovenska budú v jednotlivých mestách zažínať svetielka ako články reťaze, aby krátko pred polnocou vytvorili Reťaz svetla a symbolicky tak spojili celé Slovensko.

ZDROJ: skaut.sk

V sobotu 21.12.2019 bude roznášať svetlo skautský oddiel Erebor. Preto ak by chcel ísť niekto z iného oddielu roznášať Betlehemské svetlo vlakmi, nech konaktuje oddielového vodcu Ereboru – Filozofa.

Akcia bude pokračovať prespávaním v klubovni do nedele. Odkiaľ sa pôjde roznášať svetlo do kostolov na sväté omše.

Orli + Bystrušky a Salamandry:

Stretneme sa o 13:30 na vlakovej stanici, odkiaľ pôjdeme pre betlehemské svetlo do Hronskej Dúbravy.
Je potrebné kúpiť si lístky na vlaky BS-H.Dúbrava 13:59 a H.Dúbrava-BS o 15:22 (vlaky kúpiť na sobotu 21.12.).
Ideálne keď si každý kúpi vopred cez internet, alebo zssk aplikáciu.

Dikobrazi:

Pôjdu s Mlockom ráno do Vrútok, a prinesú Betlehemské svetlo ďalším skautom, ktorí ho budú roznášať v ich obciach. Z BS do ZV pôjdeme autami o 10:00 z pred klubovne, nakoľko podľa cestovného poriadku autobusy z BS v sobotu nejazdia.
Treba si kúpiť lístky: zo Zvolena do Vrútok o 11:02; Vrútky-Turčianske teplice o 13:19 a z Turčianskych Teplíc do Zvolena o 15:38.
Do BS prídeme do klubovne, kde bude pokračovať skautská akcia.

Treba si vziať:

• rovnošatu
  • šatku
  • lampáš
  • teplé oblečenie
  • čaj
  • jedlo na cestu
  • hudobné nástroje
  • večera v sobotu

Kedy príde do BS Betlehemské svetlo?

V sobotu 21.12.2019 o 15:52 na vlakovú stanicu.

Betlehemské svetlo v kostoloch

Roznášanie Betlehemského svetla v Banskej Štiavnici, Štiavnických Baniach (+ Dekýš)

V nedeľu 22.12.2019 donesieme Betlehemské svetlo do kostolov na všetky omše aj do okolitých dedín.

PRE SKAUTOV: Zapísať sa treba do dokumtu.

Svetlo na Vianoce

Roznášanie Betlehemského svetla po Banskej Štiavnici si rozdelíme už aj medzi vĺčatá, včielky, rangerov a roverov.

Kedy a kde budeme stáť s Betlehemským svetlom si môžte prečítať na obrázku (pre zväčšenie naň kliknite).

oddielový vodca – Matej „Filo“ Dudák
mato.dudak@gmail.com
mobil:

Pre rangerov a roverov odporúčame akciu Betlehemské svetlo so sv. Františkom