Brigáda na hodrušskom táborisku očami Čokiho

7-8.6.2019

DSC03039

Brigáda začala stretnutím pod hodrušským táboriskom v počte 10 brigádnikov. Začali sme rozložením karimatiek a cielt a následne sme začali zbierať drevo na oheň. Zapálili sme oheň a pustili sme sa do opekania špekačiek a klobások. Najedli sme sa, pokecali sme, zaspievali, zahrali na gitaru a šli spať.

DSC03023

Ráno sa ku nám pridali ďalší skauti a Bocian, ktorý doniesol náradie. Na raňajky mal každý to, čo si priniesol, pokecali sme a Bocian nám rozdelil práce. Ja s Mlockom a Filom sme išli opravovať poničenú kuchyňu a ostatní sa pustili do kosenia a hrabania. Na kuchyni bolo treba upevniť stĺpy a urobiť novú konštrukciu.

DSC03016

Na lúke bolo treba pokosiť a trávu odniesť do lesa. Po prekvapivej stavbárskej zručnosti a boľavom chrbte urobila Rachel oheň a opiekli sme si špekačky a klobásky. Keď sa dokončila kuchyňa, tak sme išli pomáhať hrabať. Autom sme odviezli trávu do lesa a Ahmed (nie Elias) sa popŕhlil o pŕhľavu a nevedel čo to je keďže v Turecku nemajú pŕhľavu.

DSC03030

Keď sa všetko dokončilo, zbalili sme náradie a karimatky a každý šiel svojou cestou.

(Čoki, Dikobrazy)

Pokračovať pre viac fotiek