Ako k nám prihlásiť dieťa

Veľmi jednoducho. Stačí sa ozvať vedúcim miestnych skautov a dohodnúť sa osobne na stretnutí. Vaše dieťa môžte prihlásiť aj prosredníctvom prihlasovacieho formuláru:

Prihlasovaci formulár
Ak nám chcete ešte niečo napísať, prípadne sa opýtať.

Skauti pôsobia v lokálnych skupinách, tzv. zboroch. Tieto majú zvyčajne okolo 40 – 60 členov rôzneho veku, nájdu sa však aj menšie zbory a takisto aj také, ktoré združujú 100 a viac skautov.

Od konkrétneho skautského vedúceho sa dozviete všetko o tom, ako funguje ich skautská skupina:

• kde majú klubovňu
  • v akom čase sa deti stretávajú (kedy majú tzv. družinovky)
  • či majú členov – rovesníkov Vášho dieťaťa
  • koľko majú členov celkovo
  • ako vyzerá ich program
  • kam chodia na výlety
  • a podobne – všetko, čo Vás bude zaujímať.

Dohodnete sa aj na spôsobe, ako by Vaše dieťa mohlo prísť a vyskúšať si, či mu skauting a nová partia kamarátov vyhovuje. Ideálnym spôsobom, ako nenútene spoznať skautský svet, je zúčastniť sa na výlete (niekedy s rodičom, niekedy samostatne), prísť sa zahrať na skautskú družinovku, alebo sa pozrieť na nejaké špeciálne podujatie, ktoré skauti pre seba tak často pripravujú (športový deň, opekačka, tvorivé dielne, popoludnie s hrami, enviro aktivity,..). Vaše dieťa, ale aj Vy tak budete mať možnosť vidieť a zažiť skauting a ľudí, ktorí sa budú Vášmu dieťaťu venovať.

Ak sa Vášmu dieťatu zapáči, môže začať pravidelne chodiť na skautské stretnutia a postupne objavovať, čo všetko ponúka skautský svet: skvelých priateľov, hry a dobrodružstvá, pozitívne zážitky a bezpečné prostredie na objavovanie a učenie sa nových vecí.

A od tejto chvíle sa stanete rodičom novej skautky alebo skauta 🙂

Ďakujeme za Vašu dôveru v našu organizáciu a veríme, že skautská etapa bude skvelým obdobím pre Vaše dieťa, ale aj pre Vás ako skautského rodiča.