Skautský futbal

Naši skauti si pod timovým názvom „Paseka“ odnášajú zo skautského fodbalového turnaja nádherné 3. miesto. Paseka nastúpila na prvý zápas, ktorý bol zároveň aj otvárajúcim duelom celého turnaja, proti domácim favoritom „Bobrom“. Po nezvládnutom úvode a inkasovanych 2 góloch dokázal ťahúň Justin znížiť nepriaznivý stav na 1:2 a aj vďaka skvelému brankárovi Bendžovi sme stále mohli pomýšľať na body. Kontaktný gól dostal Paseku do tempa, no Bobri postavili pevnú hrádzu pred svoju bránu a zubami drápami udržali najtesnejší výsledok. Ostatné dva zápasy skupiny naši zvládli bez väčších problémov. Herne sa vynikajúco dokázal presadiť po krajoch, ale aj v strede pola Stanko, ktorý vedel využiť svoju výškovú prevahu a tvrdou strelou neraz prekvapil brankárov. Treba aj spomenúť neúnavného a ešte stále mladého, len dvanásťročného, kanoniera Fajera, ktorý nedovolil súperovým obrancom ani sa nadýchnuť. Celú päťku nám uzatvára betonár Georgeo, cez ktorého by neprešli ani dva pásaky – takú formu mal tento rok! Táto zostava si druhým miestom v skupine zabezpečila postup do „malého finále“.

Duely o medaile sa odohrali v druhej telocvični a podľa herného prejavu sa tu Paseke lepšie darilo zapustiť korienky. Bravúrne tiky-taka, ťukes na jeden dotyk v podaní „Pasečiny“ predstavoval slasť pre oči priaznivcov. Najlepší výkon našich skautov znamenal konečné víťazstvo o tretiu priečku, ktorú si zverenci trénera Mlocka zaslúžene vychutnali aj so sladkými odmenami.