Zastavme hazard v Nitre

Kde: Nitra
Kedy: 30.3.2019 celý deň (alebo aj na pár hodín)
Pre koho: Pre všetkých skautov nad 16 rokov, rodičov, zámych, neskautov a kohokoľvek, kto je ochotný pomôcť.

Hranie hazardu vyvoláva závislosť, ktorá mnohým ľuďom ničí život a rozbíja rodiny. V Nitre je momentálne až 46 kamenných prevádzok kasín a herní. Na zastavenie hazardu je nevyhnutné mať petíciu podpísanú aspoň 30% oprávnených voličov. V deň konania druhého kola prezidentských volieb 30. marca 2019 je skvelá príležitosť zozbierať dostatok podpisov!
čítaj ďalej…

PREČO NOVÁ PETÍCIA?

Jedna petícia za zákaz hazardu v Nitre sa konala v roku 2016, vtedy sa však vyzbieralo „len“ približne 18 000 podpisov (kvôli nedostatku dobrovoľníkov, nie kvôli nezáujmu občanov), a následne došlo k zmene Zákona o hazardných hrách, na ktorý sa petícia odvolávala.
Preto nová legislatíva = nová petícia.

AKO? ZA POMOCI DOBROVOĽNÍKOV

Potrebujeme vás za dobrovoľníkov, musí nás byť aspoň 300!
Stačí na to mať viac ako 16 rokov a nebyť členom volebnej komisie. Vítaní sú úplne všetci, skauti nad 16 rokov, rodičia, známi, neskauti, ktokoľvek, kto je ochotný pomôcť.
Ak nie ste z Nitry, nevadí. Bude zabezpečený jednoduchý nocľah. 
Pridajte sa čím skôr, aby úsilie za dobrú vec nevyšlo nazmar!

Prihlásiť sa za dobrovoľníka

zastavme hazard
plagát na stiahnutie

Pridaj komentár